Ostrzeżenie hydrologiczne Nr: 60 - gwałtowne wzrosty stanów wody (zlewnie dopływów Wisły) Ostrzeżenie hydrologiczne Nr: 105 - gwałtowne wzrosty stanów wody (zlewnia Nidy, Czarnej (Staszowskiej), Koprzywianki i Kamiennej ) OSTRZEŻENIE METEOROLOGICZNE NR 96 - Burze z gradem Informacja w sprawie pobytu w Polsce osób uciekających z Ukrainy Інформація щодо перебування в Польщі осіб, які втікають з України Information on the stay in Poland of persons fleeing from Ukraine X

Matury rozpoczęte - Aktualności - Świętokrzyski Urząd Wojewódzki w Kielcach

www.kielce.uw.gov.pl

Aktualności

Aktualnie znajdujesz się na:
04.05.2022

Matury rozpoczęte

Egzaminy maturalne rozpoczął tradycyjnie język polski. Z tegorocznym absolwentami I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego spotkał się wojewoda świętokrzyski Zbigniew Koniusz.

„Matura 2022 rozpoczęta. Cieszmy się, że już nie w warunkach pandemii. Powodzenia na kolejnych egzaminach”- takie słowa skierował do tegorocznych maturzystów, którzy opuszczali salę wojewoda świętokrzyski Zbigniew Koniusz.

Osoby, wychodzące z sali egzaminacyjnych podkreślali, że tematy nie były trudne i raczej przyjemne. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

„Jestem pełen podziwu dla tegorocznych maturzystów, bo mówią, że jutro na matematykę przychodzą spokojnie”- podkreśli wojewoda Zbigniew Koniusz.

Absolwenci szkół średnich zmierzyli się z tematami m.in. dotyczącymi tradycji, na podstawie „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza, a także o przyjaźni, na podstawie „Nocy i Dni” Marii Dąbrowskiej.

W czwartek maturzyści napiszą matematykę.