Ostrzeżenie hydrologiczne Nr: 60 - gwałtowne wzrosty stanów wody (zlewnie dopływów Wisły) Ostrzeżenie hydrologiczne Nr: 105 - gwałtowne wzrosty stanów wody (zlewnia Nidy, Czarnej (Staszowskiej), Koprzywianki i Kamiennej ) OSTRZEŻENIE METEOROLOGICZNE NR 96 - Burze z gradem Informacja w sprawie pobytu w Polsce osób uciekających z Ukrainy Інформація щодо перебування в Польщі осіб, які втікають з України Information on the stay in Poland of persons fleeing from Ukraine X

Sadzenie lasu w gminie Radoszyce - Aktualności - Świętokrzyski Urząd Wojewódzki w Kielcach

www.kielce.uw.gov.pl

Aktualności

Aktualnie znajdujesz się na:
05.05.2022

Sadzenie lasu w gminie Radoszyce

Wojewoda świętokrzyski Zbigniew Koniusz wziął udział w nasadzeniu nowych drzew w gminie Radoszyce. Tereny leśne zostały wzbogacone o sadzonki sosny i lipy.

„Łączą nas drzewa” to ogólnopolska kampania mająca na celu aktywne włączenie się społeczności lokalnej w sadzenie lasów. Nowe drzewa zostały zasadzone w gminie Radoszyce.

Podczas akcji posadzono 1500 sosen oraz pół tysiąca sadzonek lipy.

W akcję włączył się wojewoda świętokrzyski Zbigniew Koniusz „łączą nas drzewa” to piękne hasło, ale przede wszystkim łączy nas sympatia do przyrody, dla tego co jest piękne w naszej ojczyźnie”.

W tym roku kampania została rozszerzona i do udziału zostały zaproszone kluby sportowe oraz koła gospodyń wiejskich. Organizacje te mogą wziąć udział w konkursach „Sportowa Natura„ oraz „Natura od kuchni”.

Tradycyjnie każde nowe nasadzenia gromadzą najmłodszych mieszkańców gmin. I tym razem nie zabrakło uczniów szkół podstawowych i harcerzy. W akcję zaangażowały się także lokalne kluby sportowe oraz koła gospodyń wiejskich, które osobiście zadbały o poczęstunek po aktywnym sadzeniu drzew.

W tym roku planowane jest zasadzenie w całej Polsce około 500 mln drzewek.