Ostrzeżenie hydrologiczne Nr: 60 - gwałtowne wzrosty stanów wody (zlewnie dopływów Wisły) Ostrzeżenie hydrologiczne Nr: 105 - gwałtowne wzrosty stanów wody (zlewnia Nidy, Czarnej (Staszowskiej), Koprzywianki i Kamiennej ) OSTRZEŻENIE METEOROLOGICZNE NR 96 - Burze z gradem Informacja w sprawie pobytu w Polsce osób uciekających z Ukrainy Інформація щодо перебування в Польщі осіб, які втікають з України Information on the stay in Poland of persons fleeing from Ukraine X

Dary dla szpitala w Ukrainie - Aktualności - Świętokrzyski Urząd Wojewódzki w Kielcach

www.kielce.uw.gov.pl

Aktualności

Aktualnie znajdujesz się na:
09.05.2022

Dary dla szpitala w Ukrainie

Lekarstwa, środki medyczne, środki czystości oraz środki ochronne trafią do szpitala w Żytomierzu. Wojewoda Zbigniew Koniusz przekazał z magazynów przy ulicy Logistycznej w Chęcinach dary dla Ukrainy.

Magazyn Wojewody świętokrzyskiego prowadzi zbiórkę rzeczy, które następnie trafiają do ukraińskich uchodźców zakwaterowanych w województwie świętokrzyskim lub są przekazywane do placówek poza granicami naszego państwa. Tym razem dary zostały przekazane do szpitala w Korostyszowie, koło Żytomierza na Ukrainie.

Rękawice lateksowe, maski medyczne, fartuchy oraz płyny do dezynfekcji to część asortymentu, która również została przekazana placówce medycznej w Ukrainie.

„Ponadto placówka potrzebuje agregatów prądotwórczych oraz środków czystości”– zaznaczył Siergiej Rusecki, który jest radnym w Korostyszewie i uczestniczył w wydaniu darów do szpitala na Ukrainie. Wszystkie te rzeczy zostały przekazane dla placówki w Żytomierzu.