OSTRZEŻENIE METEOROLOGICZNE NR 64 - Burze z gradem Informacja w sprawie pobytu w Polsce osób uciekających z Ukrainy Інформація щодо перебування в Польщі осіб, які втікають з України Information on the stay in Poland of persons fleeing from Ukraine X

Rocznica śmierci Marszałka Józefa Piłsudskiego - Aktualności - Świętokrzyski Urząd Wojewódzki w Kielcach

www.kielce.uw.gov.pl

Aktualności

Aktualnie znajdujesz się na:
12.05.2022

Rocznica śmierci Marszałka Józefa Piłsudskiego

12 maja przypada 87. rocznica śmierci Marszałka Józefa Piłsudskiego. Z tej okazji wojewoda Zbigniew Koniusz wspólnie z władzami województwa świętokrzyskiego oraz parlamentarzystami z regionu złożyli kwiaty przed pomnikiem polskiego wodza.

Na Placu Wolności w Kielcach wojewoda Zbigniew Koniusz, wraz z samorządowcami upamiętnili rocznicę śmierci Marszałka Józefa Piłsudskiego. 12 maja przypada 87 rocznica śmierci Polskiego wodza. Józef Piłsudski zmarł w 1935 roku w Belwederze, o godzinie 20.45.

„To wieloformatowy człowiek, architekt przywrócenia państwa polskiego na mapach. Rekonstruktor kraju z rozbicia, jakiego wcześniej Polska nie doznała. Stworzył jedno wielkie państwo, które przez 20 lat osiągnęło tak dużo, że zaskoczyło nie tylko Europę ale i świat, swoim rozmachem i wizjonerstwem” – podkreślił wojewoda świętokrzyski Zbigniew Koniusz.

Ponadto władze województwa świętokrzyskiego oraz parlamentarzyści nie zapomnieli o przypadającej 12 maja rocznicy 58 urodzin Przemysława Gosiewskiego. Z tej okazji pod pomnikiem nieżyjącego wicepremiera i szefa świętokrzyskich struktur Prawa i Sprawiedliwości przy ulicy Warszawskiej w Kielcach złożono kwiaty.