Ostrzeżenie hydrologiczne Nr: 60 - gwałtowne wzrosty stanów wody (zlewnie dopływów Wisły) Ostrzeżenie hydrologiczne Nr: 105 - gwałtowne wzrosty stanów wody (zlewnia Nidy, Czarnej (Staszowskiej), Koprzywianki i Kamiennej ) OSTRZEŻENIE METEOROLOGICZNE NR 96 - Burze z gradem Informacja w sprawie pobytu w Polsce osób uciekających z Ukrainy Інформація щодо перебування в Польщі осіб, які втікають з України Information on the stay in Poland of persons fleeing from Ukraine X

Nowy budynek szpitala - Aktualności - Świętokrzyski Urząd Wojewódzki w Kielcach

www.kielce.uw.gov.pl

Aktualności

Aktualnie znajdujesz się na:
21.06.2022

Nowy budynek szpitala

Otwarcie oddziału dziennego Centrum Zdrowia Psychicznego w szpitalu przy ulicy Kusocińskiego w Kielcach. W uroczystym oddaniu do użytkowania nowych pomieszczeń wziął udział wojewoda świętokrzyski Zbigniew Koniusz.

Nowy oddział działa w ramach Świętokrzyskiego Centrum Psychiatrii w Morawicy. Placówka skupia wokół siebie Poradnie Zdrowia Psychicznego dla osób dorosłych, zespół leczenia środowiskowego a także  nowo wyremontowane pomieszczenia oddziału dziennego dla osób z zaburzeniami psychicznymi.

Kolejny pawilon powstał z myślą o osobach zmagających się z problemami psychicznymi. Pacjenci nie będą musieli opuszczać swojego najbliższego środowiska i otoczenia, co z pewnością wpłynie na jakość i skuteczność leczenia, na szybszą i efektywniejszą pomoc. Leczenie szpitalne będzie dla osób, których przebieg choroby jest cięższy.

„Służba zdrowia cały czas się zmienia w województwie świętokrzyskim. To kolejna odsłona tego,  co możemy zrobić dla pacjenta oraz jak bardziej skutecznie pomagać chorym. Model podejścia do osoby chorej psychicznie na przestrzeni lat bardzo się zmienił. Miejsce to jest odpowiedzią na to, co niesie XXI wiek. Wymagań jest co niemiara”-  powiedział wojewoda świętokrzyski Zbigniew Koniusz.

W dziennym oddziale psychiatrycznym leczonych będzie 18 pacjentów.

Koszt inwestycji wyniósł 5 mln złotych.