Ostrzeżenie hydrologiczne Nr: 60 - gwałtowne wzrosty stanów wody (zlewnie dopływów Wisły) Ostrzeżenie hydrologiczne Nr: 105 - gwałtowne wzrosty stanów wody (zlewnia Nidy, Czarnej (Staszowskiej), Koprzywianki i Kamiennej ) OSTRZEŻENIE METEOROLOGICZNE NR 96 - Burze z gradem Informacja w sprawie pobytu w Polsce osób uciekających z Ukrainy Інформація щодо перебування в Польщі осіб, які втікають з України Information on the stay in Poland of persons fleeing from Ukraine X

Olimpiada osób niepełnosprawnych - Aktualności - Świętokrzyski Urząd Wojewódzki w Kielcach

www.kielce.uw.gov.pl

Aktualności

Aktualnie znajdujesz się na:
23.06.2022

Olimpiada osób niepełnosprawnych

XXVIII Wojewódzka Olimpiada Lekkoatletyczna Osób Niepełnosprawnych została zorganizowana w Zgórsku. Zmagania sportowców obserwował wojewoda Zbigniew Koniusz.

W rywalizacjach sportowych na terenie Domu Pomocy Społecznej wzięło udział 120 zawodników z niepełnosprawnościami, m.in. z Gnojna, Łagiewnik, Jędrzejowa i Skarżyska. Uczestnicy zawodów startowali w kilku konkurencjach: skoku w dal, biegu na 40 metrów, slalomie z piłką nożną, rzucie do kosza, rzucie piłką lekarską oraz na torze przeszkód. – To wszystko robione jest dla Was. Centrum zmagań lekkoatletycznych jest dzisiaj w Zgórsku. Życzę wszystkim pięknych doznań związanych z rywalizacją  sportową. Wierzę, że współzawodnictwo będzie zacięte, uczciwe i owocne, a kolejne rekordy będą pobijane – mówił do zawodników wojewoda Zbigniew Koniusz.