OSTRZEŻENIE METEOROLOGICZNE NR 132 - Upał Informacja w sprawie pobytu w Polsce osób uciekających z Ukrainy Інформація щодо перебування в Польщі осіб, які втікають з України Information on the stay in Poland of persons fleeing from Ukraine X

Święto „Czwartaków” - Aktualności - Świętokrzyski Urząd Wojewódzki w Kielcach

www.kielce.uw.gov.pl

Aktualności

Aktualnie znajdujesz się na:
24.06.2022

Święto „Czwartaków”

W uroczystościach z okazji Święta Pułkowego „Czwartaków” uczestniczył wicewojewoda Rafał Nowak. Rocznicowe spotkanie odbyło się w Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych na kieleckiej Bukówce.

Obchody rozpoczęła msza święta w intencji żołnierzy 4. Pułku Piechoty Legionów oraz żołnierzy Garnizonu Kielce, a podczas części oficjalnej na terenie historycznych koszar - z udziałem szefa Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych Jana Józefa Kasprzyka – wręczono m.in. odznaczenia państwowe oraz złożono kwiaty.

4. Pułk Piechoty Legionów stacjonował w okresie międzywojennym w koszarach na Bukówce. Żołnierze pułku walczyli podczas I oraz II wojny światowej -  we wrześniu 1939 roku stanowili główną część załogi Wojskowej Składnicy Tranzytowej na Westerplatte. Organizatorem corocznych obchodów pułkowego święta jest Stowarzyszenie Żołnierzy i Sympatyków 4. Pułku w Kielcach.