OSTRZEŻENIE METEOROLOGICZNE NR 132 - Upał Informacja w sprawie pobytu w Polsce osób uciekających z Ukrainy Інформація щодо перебування в Польщі осіб, які втікають з України Information on the stay in Poland of persons fleeing from Ukraine X

Młodzież w sejmiku wojewódzkim - Aktualności - Świętokrzyski Urząd Wojewódzki w Kielcach

www.kielce.uw.gov.pl

Aktualności

Aktualnie znajdujesz się na:
24.06.2022

Młodzież w sejmiku wojewódzkim

Trzecia kadencja Młodzieżowego Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego została oficjalnie powołana. Liczy 30 radnych. W uroczystej sesji wziął udział wojewoda Zbigniew Koniusz.

Podczas sesji Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego zostali powołani radni trzeciej kadencji Młodzieżowego Sejmiku Województwa. Przedstawiciele młodego pokolenia złożyli uroczyste ślubowanie.

Zakres obowiązków Młodzieżowego Sejmiku Województwa to konsultowanie propozycji Sejmiku Wojewódzkiego oraz przedstawianie swoich rozwiązań.

W wydarzeniu wziął udział wojewoda Zbigniew Koniusz, świętokrzyscy parlamentarzyści oraz władze lokalnych samorządów. Uroczysta sesja obyła się w Europejskim Centrum Edukacji Geologicznej Uniwersytetu Warszawskiego.

„Wiem jak to ważne otrzymać nominację na radnego.  Wiem jakie to zobowiązanie z Waszej strony. Swoją aktywność wypełniacie jeszcze o sprawy społeczne. To wy jesteście naszymi następcami. Świętokrzyskie ma szczęście, że ma takich ludzi jak Wy, że aktywnie wchodzicie w prace przekształcania regionu i Polski. Wasze pomysły są kanwą wielu zapisów, które znalazły się w strategii województwa”- zwrócił się do młodych radnych wojewoda Zbigniew Koniusz.

Trzecia kadencja Młodzieżowego Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego potrwa dwa lata.

Poprzedni radni podczas sesji podsumowali dotychczasową prace na rzecz województwa świętokrzyskiego. Dzięki ich zaangażowaniu zostało podjętych 60 uchwał, odbyło się w 10 komisji tematycznych, zorganizowano konkursy propagujące wiedzę na temat regionu świętokrzyskiego. Młodzież aktywnie włączała się również w akcje charytatywne.