Informacja w sprawie pobytu w Polsce osób uciekających z Ukrainy Інформація щодо перебування в Польщі осіб, які втікають з України Information on the stay in Poland of persons fleeing from Ukraine X

Podziękowania dla zasłużonych - Aktualności - Świętokrzyski Urząd Wojewódzki w Kielcach

www.kielce.uw.gov.pl

Aktualności

Aktualnie znajdujesz się na:
05.08.2022

Podziękowania dla zasłużonych

Ponad osiemdziesiąt osób otrzymało odznaczenia państwowe za działalność na rzecz kraju i naszego regionu. Zasłużonym podziękował wojewoda Zbigniew Koniusz podczas uroczystej gali w gmachu Filharmonii Świętokrzyskiej.

Wojewoda wręczył - przyznane przez Prezydenta RP - Krzyże Zasługi, Medale za Długoletnią Służbę oraz Medale Stulecia Odzyskanej Niepodległości.

„Dziękuję Wam za to, co zrobiliście. Rzeczy, które dla Was są oczywiste, dla nas są bardzo wielkie. Jesteście nietuzinkowymi osobami. To dobrze, że świętokrzyskie jest bogate w takie osoby. Wyznaczacie kierunki, trendy. Zmieniacie świat w sposób piękny i czytelny dla innych”- powiedział podczas uroczystości wojewoda Zbigniew Koniusz.

Za zasługi w działalności na rzecz ochrony zdrowia publicznego Złoty Krzyż Zasługi otrzymało 18 osób. Srebrnym Krzyżem Zasługi uhonorowanych zostało 13 osób, tyle samo zasłużonych otrzymało Brązowe Krzyże.

Dwie osoby otrzymały Srebrny Krzyż Zasługi za działalność na rzecz ochrony przeciwpożarowej, a pięć  dostało Brązowe Krzyże za działalność na rzecz społeczności lokalnej.  Wojewoda wręczył ponadto Złoty Krzyż Zasługi za działalność społeczną i duszpasterską oraz Brązowy Krzyż za działalność społeczno-kulturalną.

Złotym Medalem za Długoletnią Służbę odznaczono 12 osób. Medal Srebrny otrzymało troje zasłużonych. Medal ten - ustanowiony w 1938 r., a przywrócony w 2007 r. - jest nadawany za wzorowe i wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej w służbie państwa.

Medal Stulecia Odzyskanej Niepodległości wręczył wojewoda 14 osobom. Odznaczenie to (ustanowione w 2018 r.) jest nagrodą przyznawaną - na pamiątkę stulecia odrodzenia Państwa Polskiego - tym, którzy od czasu odzyskania niepodległości w  1918 r. przyczyniali się do budowania i wzmacniania suwerenności, niepodległości, kulturowej tożsamości i materialnej pomyślności Rzeczypospolitej.