OSTRZEŻENIE METEOROLOGICZNE NR 72 - Przymrozki Informacja w sprawie pobytu w Polsce osób uciekających z Ukrainy Інформація щодо перебування в Польщі осіб, які втікають з України Information on the stay in Poland of persons fleeing from Ukraine X

Wojskowy piknik z okazji Święta Wojska Polskiego - Aktualności - Świętokrzyski Urząd Wojewódzki w Kielcach

www.kielce.uw.gov.pl

Aktualności

Aktualnie znajdujesz się na:
10.08.2022

Wojskowy piknik z okazji Święta Wojska Polskiego

Wkrótce rozpoczną się organizowane przez Ministerstwo Obrony Narodowej i żołnierzy obchody Święta Wojska Polskiego. Ustanowiono je na pamiątkę zwycięskiej Bitwy Warszawskiej, będącej decydującym starciem w wojnie polsko-bolszewickiej.

13, 14 i 15 sierpnia w każdym województwie będzie można spotkać się z wojskiem na piknikach pod hasłem „ZOSTAŃ ŻOŁNIERZEM RP”.  W każdym z tych miejsc na ochotników czekać będzie punkt rekrutacyjny i nowy rodzaj służby – Dobrowolna Zasadnicza Służba Wojskowa.  Wszyscy zainteresowani będą mogli dowiedzieć się więcej o możliwości wstąpienia do wojska, które w przypadku Dobrowolnej Zasadniczej Służby Wojskowej oferuje 4.600 zł od pierwszego dnia służby. Wśród piknikowych atrakcji: pokazy sprzętu i uzbrojenia Wojska Polskiego (m.in. KTO Rosomak, Rak, Leopard, Poprad, Langusta) występy orkiestr wojskowych. Dla najmłodszych przygotowano strefy zabaw i konkursy.   Na piknikach 15 sierpnia w „kinie frontowym” będzie można zobaczyć najlepsze polskie filmy wojenne ostatnich lat.

W województwie świętokrzyskim pikniki odbędą się w Chęcinach (13 sierpnia), Busku-Zdroju (14 sierpnia) oraz w Krzyżtoporze w gminie Iwaniska (15 sierpnia)