OSTRZEŻENIE METEOROLOGICZNE NR 189 - Opady marznące, Oblodzenie Informacja w sprawie pobytu w Polsce osób uciekających z Ukrainy Інформація щодо перебування в Польщі осіб, які втікають з України Information on the stay in Poland of persons fleeing from Ukraine X

Seminarium „Rodzina Rozwój Demografia” - Aktualności - Świętokrzyski Urząd Wojewódzki w Kielcach

www.kielce.uw.gov.pl

Aktualności

Aktualnie znajdujesz się na:
22.11.2022

Seminarium „Rodzina Rozwój Demografia”

W ramach projektu pod nazwą „Rodzina Rozwój Demografia”, który realizuje Instytut Pokolenia odbyło się w Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim seminarium zorganizowane dla prezydentów, burmistrzów i wójtów województwa świętokrzyskiego. Uczestników spotkania powitał Wojewoda Świętokrzyski Zbigniew Koniusz. W spotkaniu uczestniczył również Wicewojewoda Świętokrzyski Rafał Nowak.

„Otoczenie, wyzwania stawiane dla rodzin zmieniają się, ale nie zmienia się jedno – troska o rodzinę. Każde mądre państwo, społeczeństwo tak organizuje życie społeczne, aby to rodzina była w centrum jego zainteresowania. Efektem szczęśliwej rodziny jest jej rozwój, nie tylko w aspekcie przyrostu naturalnego. Jeżeli mówimy o tym, że chcemy, aby społeczeństwo i naród się rozwijały, wiadomym jest, że demografia musi być demografią dodatnią. Jak to robić, aby otoczenie państwa tworzyło przyjazne warunki ku temu? Mam nadzieję, że poznacie Państwo bardzo rzetelną, subtelną i jednocześnie pragmatyczną odpowiedź na to pytanie, a szereg instrumentów zdobytych podczas tych warsztatów wykorzystacie w swoich lokalnych samorządach.” – powiedział wojewoda Zbigniew Koniusz.

Instytut Pokolenia to państwowa jednostka budżetowa podległa Prezesowi Rady Ministrów. Kluczowym projektem społecznym realizowanym przez Instytut jest model rozwoju wspólnoty lokalnej w oparciu o metodę 6 Obszarów Funkcjonowania Rodziny (OFR). Skupia się on na działaniach prorozwojowych, stwarzając jednocześnie możliwość szerszego spojrzenia na społeczne wyzwania samorządów i wielowymiarowego zarządzania gminą, tak by efekty jego wdrożenia, służyły bezpośrednio jakości i satysfakcji z życia wszystkich mieszkańców.

  • _DSC02023
  • _DSC02015
  • _DSC02018
  • _DSC02020