OSTRZEŻENIE METEOROLOGICZNE NR 189 - Opady marznące, Oblodzenie Informacja w sprawie pobytu w Polsce osób uciekających z Ukrainy Інформація щодо перебування в Польщі осіб, які втікають з України Information on the stay in Poland of persons fleeing from Ukraine X

Miłość w literaturze młodych - Aktualności - Świętokrzyski Urząd Wojewódzki w Kielcach

www.kielce.uw.gov.pl

Aktualności

Aktualnie znajdujesz się na:
22.11.2022

Miłość w literaturze młodych

Wojewoda wręczył nagrody laureatom IX Konkursu Literackiego „Żywot człowieka poćciwego”. Tematem przewodnim tegorocznej odsłony przedsięwzięcia była „Miłość”.

Organizatorem projektu, skierowanego do uczniów w wieku od 10 do 19 lat, jest Fundacja Studio TM z Kielc, która prowadzi Ośrodek Teatralno-Edukacyjny „OTE”  im. Mikołaja Reja w Nagłowicach.  Główne cele konkursu to popularyzacja twórczości młodych ludzi piszących na interesujące ich tematy, promocja tej twórczości w mediach oraz literackie refleksje związane z pozytywnymi uczuciami.

Miłość jest bardzo szerokim pojęciem - wy znaleźliście miłość do literatury. To wzbogaca. Nie bylibyśmy ludźmi, gdybyśmy nie potrafili swoich emocji przelać na papier i ich przekazać. Gratuluję zwycięzcom konkursu oraz wszystkim jego uczestnikom. Warsztat tworzy się z czasem, rzadko kto jest geniuszem od samego początku – i dotyczy to również słowa pisanego. Życzę wam tego, aby w bibliotekach, oprócz niewątpliwych „białych kruków”, znalazły się również „białe kruki” z  waszym imieniem i nazwiskiem oraz z waszymi treściami zapisanymi piękną polszczyzną – mówił do uczestników konkursu wojewoda Zbigniew Koniusz podczas spotkania w „Poczytalni na Dvorcu” w Kielcach.

Konkurs objął patronatem honorowym Wojewoda Świętokrzyski, który ufundował także część nagród dla laureatów.