OSTRZEŻENIE METEOROLOGICZNE NR 189 - Opady marznące, Oblodzenie Informacja w sprawie pobytu w Polsce osób uciekających z Ukrainy Інформація щодо перебування в Польщі осіб, які втікають з України Information on the stay in Poland of persons fleeing from Ukraine X

Konferencja „5 lat NIW. Nowe szanse dla trzeciego sektora” - Aktualności - Świętokrzyski Urząd Wojewódzki w Kielcach

www.kielce.uw.gov.pl

Aktualności

Aktualnie znajdujesz się na:
23.11.2022

Konferencja „5 lat NIW. Nowe szanse dla trzeciego sektora”

Ponad 800 mln zł przyznanych dotacji i blisko 5 tysięcy wspartych organizacji pozarządowych – to bilans pięciu lat działalności Narodowego Instytutu Wolności. 24 listopada 2022 roku na Stadionie Miejskim Legii Warszawa organizowana jest konferencja, która będzie okazją do podsumowań i wyznaczenia celów na przyszłość. Wydarzeniu towarzyszyć będzie „Seminarium na temat think tanków obywatelskich”.

W 2017 roku z inicjatywy Wicepremiera Prof. Piotra Glińskiego, Przewodniczącego Komitetu do Spraw Pożytku Publicznego powstał Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego. To przełomowy krok, który rozpoczął nowy rozdział w polskiej polityce wspierania III sektora.

– Ta dynamika, świadomość tego że państwo jest odpowiedzialne za rozwój społeczeństwa obywatelskiego zaczęła się na dobre rozkręcać dopiero w ciągu ostatnich pięciu lat. Do roku 2018 istniał praktycznie jeden rządowy, horyzontalny program wspierania rozwoju społeczeństwa obywatelskiego – to Fundusz Inicjatyw Obywatelskich z budżetem 60 milionów złotych, od roku 2018 ta sytuacja znacznie się zmieniła. Z jednego programu rządowego powstało 9 programów, z 60 milionów złotych zrobiło się nagle kilka razy więcej – mówi Wojciech Kaczmarczyk, Dyrektor NIW-CRSO.

W ciągu pięciu lat działalności Narodowego Instytutu Wolności do ok. 5 tysięcy organizacji pozarządowych trafiło ponad 800 mln zł. To środki wspierające różnorodne inicjatywy społeczne i zapewniające zrównoważony rozwój III sektora.

O tym, jak na przestrzeni ostatnich lat zmienił się obraz polskiego społeczeństwa obywatelskiego będzie mowa na konferencji pt. „5 lat NIW. Nowe szanse dla trzeciego sektora”, która odbędzie się 24 listopada 2022 roku na Stadionie Miejskim Legii Warszawa im. Marszałka J. Piłsudskiego (Centrum Konferencyjne Legia Warszawa, ul. Łazienkowska 3, 00-449 Warszawa).

W wydarzeniu weźmie udział Wicepremier Prof. Piotr Gliński oraz liczni goście. Zaplanowaliśmy debaty z udziałem polskich i zagranicznych ekspertów zajmujących się tematyką NGO. W dalszej części wręczone zostaną nagrody w konkursie na najlepszą pracę magisterską oraz najlepszą rozprawę doktorską. Jak na jubileuszowe obchody przystało nie zabraknie urodzinowego tortu oraz występów artystycznych.

Konferencji towarzyszyć będzie „Seminarium na temat think tanków obywatelskich”, które zaplanowano na 25 listopada (Stadion Miejski Legii Warszawa). Uczestnikami paneli dyskusyjnych będą dziennikarze, politycy i przedstawiciele organizacji pozarządowych.

Udział w konferencji oraz seminarium jest bezpłatny, ale obowiązuje wcześniejsza rejestracja.

Szczegółowe informacje oraz formularz rejestracyjny dostępne są na stronie: https://konferencja.niw.gov.pl/

_________________

Kontakt dla mediów:

Dawid Krupa

kierownik Biura Komunikacji i Promocji

+48 601 901 375 | media@niw.gov.pl

O NIW

Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego to agencja wykonawcza odpowiedzialna za wspieranie społeczeństwa obywatelskiego, działalności pożytku publicznego i wolontariatu. Powstała w październiku 2017 r.
z inicjatywy Wicepremiera Piotra Glińskiego.

Instytut udziela wsparcia organizacjom pozarządowym w ramach dziewięciu programów grantowych. Wśród nich są m.in. Rządowy Program Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO, Rządowy Program Rozwoju Organizacji Obywatelskich oraz Korpus Solidarności - Rządowy Program Wspierania i Rozwoju Wolontariatu Długoterminowego. W ciągu 5 lat działalności Narodowego Instytutu Wolności, do blisko 5 tysięcy organizacji pozarządowych trafiło ponad 800 mln zł.

 

  • Wydarzenie Facebook (4)