Informacja w sprawie pobytu w Polsce osób uciekających z Ukrainy Інформація щодо перебування в Польщі осіб, які втікають з України Information on the stay in Poland of persons fleeing from Ukraine X

Nowe inwestycje w ostrowieckim szpitalu - Aktualności - Świętokrzyski Urząd Wojewódzki w Kielcach

www.kielce.uw.gov.pl

Aktualności

Aktualnie znajdujesz się na:
23.01.2023

Nowe inwestycje w ostrowieckim szpitalu

Zwiększenie dostępności do wysokiej jakości świadczeń zdrowotnych to wszystko dzięki tomografowi komputerowemu. Pacjenci Wielospecjalistycznego Szpitala w Ostrowcu Świętokrzyskim skorzystają z nowego sprzętu. Wojewoda Zbigniew Koniusz uczestniczył w oddaniu inwestycji do użytku.

Wielospecjalistyczny Szpital w Ostrowcu Świętokrzyskim otrzymał środki z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 na realizację kilku inwestycji.

Zakup tomografu komputerowego wraz z wyposażeniem - wstrzykiwacz kontrastu i soli fizjologicznej oraz adaptacji pracowni CT to koszt 3 499 000,00 złotych.

Nowy sprzęt pozwoli na zwiększenie dostępności do wysokiej jakości świadczeń zdrowotnych realizowanych w ramach ambulatoryjnej opieki specjalistycznej w Wielospecjalistycznym Szpitalu w Ostrowcu Świętokrzyskim.

W oddaniu inwestycji uczestniczył wojewoda Zbigniew Koniusz, który podkreślił dużą rolę Starostwa Powiatowego, jako organu prowadzącego Wielospecjalistyczny Szpital w Ostrowcu Świętokrzyskim.

„Dziękuję wszystkim, którym leży na sercu dobro placówki i pacjentów. Aby obywatele byli we właściwy sposób prowadzeni, diagnozowani, leczeni. Miarą sukcesu są ludzie i cieszę się, że stanowicie tak zgrany zespół”- podkreślił wojewoda.

Ponadto w placówce wyremontowano i zaadaptowano pomieszczenia pod rehabilitację covidową. W pomieszczeniach będą udzielane świadczenia rehabilitacyjne pacjentom po przebytym zakażeniu koronawirusem w celu poprawy wydolności wysiłkowej i krążeniowej, sprawności oddechowej, siły mięśniowej i ogólnej sprawności fizycznej. Inwestycja kosztowała 449 500,00 złotych.

 

  • _DSC00005
  • _DSC00013
  • _DSC09958
  • _DSC09973
  • _DSC09984
  • _DSC09944