Ostrzeżenie hydrologiczne Nr: 101 - wezbranie z przekroczeniem stanów ostrzegawczych (Pilica do Zb. Sulejów) Informacja w sprawie pobytu w Polsce osób uciekających z Ukrainy Інформація щодо перебування в Польщі осіб, які втікають з України Information on the stay in Poland of persons fleeing from Ukraine X

Wojskowe targi - Aktualności - Świętokrzyski Urząd Wojewódzki w Kielcach

www.kielce.uw.gov.pl

Aktualności

Aktualnie znajdujesz się na:
15.03.2023

Wojskowe targi

W spotkaniu dotyczącym organizacji w Pińczowie Wojskowych Targów Służby i Pracy wziął udział wojewoda Zbigniew Koniusz.

Przedsięwzięcie organizuje Ministerstwo Obrony Narodowej oraz Centralne Wojskowe Centrum Rekrutacji. Targi odbędą się w szesnastu miastach w Polsce. Są wydarzeniem poświęconym promocji nowych form służby wojskowej wprowadzonych ustawą o obronie ojczyzny. Ich celem jest zainteresowanie tych, którzy szukają ciekawej pracy i chcą podjąć nowe wyzwania w swoim życiu oraz zobaczyć na żywo profesjonalizm żołnierzy Wojska Polskiego.

Jak informują organizatorzy, targi są kompleksowym sposobem informowania o dostępnych w Siłach Zbrojnych możliwościach rozwoju zawodowego zarówno w kontekście dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej, jak również służby zawodowej. Każdy uczestnik będzie mógł porozmawiać z żołnierzami, studentami uczelni wojskowych, poznać odpowiedzi na nurtujące go pytania dotyczące specyfiki zawodu żołnierza, a także złożyć wniosek o powołanie do zasadniczej służby wojskowej lub służby w wojskach obrony terytorialnej.

Wojskowe Targi Służby i Pracy w Pińczowie odbędą się 17-18 marca w hali widowiskowo-sportowej przy ul. Republiki Pińczowskiej 42 (od godz. 9.00 do 18.00).

Informacje na stronie www.wojsko-polskie.pl