Informacja w sprawie pobytu w Polsce osób uciekających z Ukrainy Інформація щодо перебування в Польщі осіб, які втікають з України Information on the stay in Poland of persons fleeing from Ukraine X

Ruszyła budowa obwodnicy - Aktualności - Świętokrzyski Urząd Wojewódzki w Kielcach

www.kielce.uw.gov.pl

Aktualności

Aktualnie znajdujesz się na:
16.03.2023

Ruszyła budowa obwodnicy

Rozpoczęły się prace przy budowie długo wyczekiwanej przez mieszkańców obwodnicy Opatowa. W uroczystym wbiciu pierwszej łopaty uczestniczył wiceminister infrastruktury Rafał Weber oraz wojewoda świętokrzyski Zbigniew Koniusz.

„Każdy kto choć raz przejeżdżał przez Opatów wie, że ta inwestycja to była konieczność. Dobrze, że na naszych oczach się ona realizuje. Nie byłoby jej, gdyby nie zrównoważony rozwój, na który stawia rząd Prawa i Sprawiedliwości. Nie ma podziału na Polskę A, B czy C. Jest jedna Polska wymagająca naszej staranności, która objawia się m.in. poprzez budowę nowoczesnej sieci dróg. Mam nadzieję, że jest to zaledwie początek dobrej drogi Polski ku rozwojowi, o czym wszyscy marzymy” – powiedział wojewoda.

Blisko 12-kilometrowy odcinek obwodnicy powstanie w ciągu drogi ekspresowej S74 oraz drogi krajowej nr 9. W przyszłości droga S74 połączy województwa łódzkie, świętokrzyskie i podkarpackie.

Inwestycja, której koszt wynosi przeszło 400 milionów złotych, będzie realizowana przez konsorcjum firm Mostostal Warszawa oraz Acciona Construccion. Oddanie do użytku planowane jest na przełom 2024 i 2025 roku. 

  • _DSC03992
  • _DSC03922
  • _DSC03949
  • _DSC03970
  • _DSC03980
  • _DSC03983