Premier RP Mateusz Morawiecki z wizytą w województwie świętokrzyskim
Wojewoda Zbigniew Koniusz uczestniczył w spotkaniach Premiera RP Mateusza Morawickiego w województwie świętokrzyskim. Szef rządu odwiedził Działoszyce oraz Skalbmierz.
Premier Mateusz Morawiecki odwiedził Przedszkole i Żłobek w Działoszycach. Jak podkreślił szef rządu " dzieci to najcenniejszy skarb każdej rodziny i największa wartość dla Państwa. To nadzieja Państwa, nadzieja Narodu na przyszłość . Program „Maluch Plus” to jeden z naszych najważniejszych programów”.
Prezes Rady Ministrów spotkał się także z uczestnikami Klubu Seniora w Skalbmierzu, gdzie zwrócił uwagę „jak ważny element polityki państwa stanowi pomoc seniorom”.
„Gdybym miał jednym słowem określić politykę, to jest to polityka szacunku wobec seniorów, polityka szacunku wobec odtrąconych, wobec zwykłego człowieka. Szacunku wobec pracy i zwykłych polskich rodzin”- powiedział Mateusz Morawiecki.
W spotkaniach uczestniczyli również świętokrzyscy parlamentarzyści.