Informacja w sprawie pobytu w Polsce osób uciekających z Ukrainy Інформація щодо перебування в Польщі осіб, які втікають з України Information on the stay in Poland of persons fleeing from Ukraine X

Kolejna edycja Festiwalu Kultury Ludowej - Aktualności - Świętokrzyski Urząd Wojewódzki w Kielcach

www.kielce.uw.gov.pl

Aktualności

Aktualnie znajdujesz się na:
31.05.2023

Kolejna edycja Festiwalu Kultury Ludowej

Wojewoda Świętokrzyski Zbigniew Koniusz uczestniczył w spotkaniu władz regionu i powiatu w sprawie kolejnej edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Kultury Ludowej „Jawor u źródeł kultury” 2023, odbywającego się w czerwcu w Tokarni.

Goście biorący udział w spotkaniu skierowali list do wójtów, burmistrzów i prezydentów z województwa świętokrzyskiego z prośbą o promowanie festiwalu i zapraszanie mieszkańców swoich miast i gmin do udziału w wydarzeniu. List podpisali: Zbigniew Koniusz – wojewoda świętokrzyski, Andrzej Bętkowski – marszałek województwa świętokrzyskiego, wicestarosta kielecki Tomasz Pleban, Robert Jaworski – prezes Związku Miast i Gmin Regionu Świętokrzyskiego, Tadeusz Sikora – dyrektor Muzeum Wsi Kieleckiej oraz Katarzyna Korus -prezes Polskiego Związku Kół Gospodyń Wiejskich.

„Sukcesem jest to, że z roku na rok coraz więcej osób tutaj przybywa. Tokarnia jest wręcz wymarzonym miejscem, aby twórcy ludowi mogli się zaprezentować w sposób naturalny. Jestem pełen podziwu i dziękuję za determinację w rozwijaniu tego dzieła, bo takim tytułem można nazwać to wydarzenie. Ale tak naprawdę kultura ludowa zasługuje na to, żeby ją promować, pokazywać, bo to jest nasze dziedzictwo i my z niego wyrastamy” – powiedział wojewoda.

Ogólnopolski Festiwal Kultury Ludowej „Jawor u źródeł kultury” 2023 odbędzie w połowie czerwca. W sobotę, 17 czerwca będzie gościć na ulicy Sienkiewicza i Placu Artystów w Kielcach. Tego dnia główną ulicą stolicy regionu przejdzie korowód z udziałem artystów z całej Polski, a także poznamy wyniki konkursu w regionie świętokrzyskim. Z kolei w niedzielę, 18 czerwca w Parku Etnograficznym w Tokarni wystąpią laureaci z regonów, a o godz. 16.30 rozpocznie się wręczenie ogólnopolskich nagród „Jawor u źródeł kultury”.

Impreza jest dofinansowana ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, odbywa się we współpracy z Narodowym Centrum Kultury.

Fot. Radio Kielce

  • WT205583
  • WT205647
  • WT205576