Informacja w sprawie pobytu w Polsce osób uciekających z Ukrainy Інформація щодо перебування в Польщі осіб, які втікають з України Information on the stay in Poland of persons fleeing from Ukraine X

Rodzinna „Przygoda z Tatą” - Aktualności - Świętokrzyski Urząd Wojewódzki w Kielcach

www.kielce.uw.gov.pl

Aktualności

Aktualnie znajdujesz się na:
02.06.2023

Rodzinna „Przygoda z Tatą”

W niedzielę, 18 czerwca odbędzie się w Kielcach gra miejska „Przygoda z Tatą”. Na rodzinną imprezę zaprasza wojewoda Zbigniew Koniusz.

Celem organizowanego przez wojewodę wydarzenia jest budowanie pozytywnego wizerunku ojca i wzmacnianie więzi rodzinnych. Projekt realizowany jest w ramach programu Ministra Rodziny i Polityki Społecznej „Ojcostwo - przygoda życia”. Wykonaniem zajmą się partnerzy projektu: kieleckie stowarzyszenie Sztuka Łączenia oraz stowarzyszenie Tropem Przygody.

Czeka nas dobra rodzinna zabawa, której zwornikiem jest tatuś potrafiący fajnie zorganizować dziecku czas i przestrzeń wokół siebie. Serdecznie zapraszam na „Przygodę z Tatą” w niedzielę, 18 czerwca. Przygotowane zadania będą takie, że na pewno każdy im sprosta – mówi wojewoda.

Uczestnikami gry miejskiej (z nagrodami!) będą zespoły z całego województwa. Każda zgłaszająca się rodzina stworzy zespół, którego przewodnikiem będzie tata. Nie ma ograniczeń wiekowych. Drużyny muszą składać się z co najmniej dwóch osób – taty i dzieci. Do wyboru są trzy różne kategorie wiekowe: młodsze dzieci (0-13 lat), starsze dzieci (14-18 lat), zespoły mieszane (składające się z młodszych i starszych dzieci).

Gra rozpocznie się 18 czerwca o godz. 10.00 przy Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim i potrwa do godz. 14.00 (pakiety startowe będą wydawane w godz. 9.00-13.00). Na uczestników czekać będzie szereg zadań – jak podkreślają organizatorzy: kreatywnych, angażujących i zbliżających, bezpiecznych i łatwych do wykonania, przystosowanych także dla osób z niepełnosprawnościami. Impreza odbywać się będzie w dolinie rzeki Silnicy.

Rejestracja uczestników wystartowała 2 czerwca 2023 i potrwa do 16 czerwca. Formularz zgłoszeniowy jest dostępny na stronie internetowej stowarzyszenia Sztuka Łączenia www.sztukalaczenia.org (w zakładce „GRA”).

W każdej kategorii wiekowej nagrodzone zostaną trzy najlepsze drużyny. Pierwsze miejsce to voucher na zakupy do galerii handlowej o wartości 1000 złotych, drugie i trzecie miejsca to vouchery wartości 700 oraz 400 złotych.

Zwieńczeniem gry miejskiej „Przygoda z Tatą” będzie rodzinny piknik w dolinie Silnicy przy urzędzie wojewódzkim. To także moc darmowych atrakcji: ścianka wspinaczkowa, warsztaty z chodzenia na szczudłach i żonglerki, wata cukrowa i popcorn, warsztaty lukiernicze, a także intrygujący spektakl w wykonaniu artystów z Grupy Locomotora (to cyrkowcy, szczudlarze, tancerze, performerzy, aktorzy i ludzie z wyjątkową pasją do sztuki).

Regulamin gry miejskiej „Przygoda z Tatą”.