Informacja w sprawie pobytu w Polsce osób uciekających z Ukrainy Інформація щодо перебування в Польщі осіб, які втікають з України Information on the stay in Poland of persons fleeing from Ukraine X

Wizyta gospodarska w Jędrzejowie - Aktualności - Świętokrzyski Urząd Wojewódzki w Kielcach

www.kielce.uw.gov.pl

Aktualności

Aktualnie znajdujesz się na:
01.06.2023

Wizyta gospodarska w Jędrzejowie

Wojewoda Zbigniew Koniusz spotkał się z burmistrzem Jędrzejowa Marcinem Piszczkiem na terenach inwestycji realizowanych na terenie gminy Jędrzejów.

Wojewoda przyjrzał się postępom prac przy przebudowie chodnika oraz budowie drogi rowerowej przy drodze gminnej Jędrzejów-Prząsław na długości 3450 metrów. Wartość całej inwestycji opiewa na kwotę bliską 7 mln złotych, zaś wsparcie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg wyniosło ponad 4,5 mln złotych. Planowane zakończenie prac przewidziano na sierpień tego roku.

Ważnym obszarem na terenie Jędrzejowa są tereny inwestycyjne w południowej części miasta. Trwa budowa infrastruktury drogowej i technicznej ulicy Długiej w systemie zaprojektuj i wybuduj. Nowa droga o długości 800 metrów znacząco ułatwi inwestowanie i rozwój w Strefie Ekonomicznej Krakowskiego Parku Technologicznego. Wartość inwestycji to 7 297 005,08 zł przy dofinansowaniu z Programu Rządowego Fundusz Polski Ład kwotą 5 mln zł. Zakończenie robót datuje się na 30 czerwca 2024 roku.

Wojewoda wraz z burmistrzem udali się także do żłobka w Piaskach, którego budowa została dofinansowana z rządowego programu Maluch+. Ze względu na duże zainteresowanie rodziców, którzy chcieliby oddać dzieci do placówki trwają starania włodarzy o rozbudowanie żłobka. Na tę inwestycję samorząd uzyskał również rządowe wsparcie.