OSTRZEŻENIE METEOROLOGICZNE NR 165 - Upał (stopień 2) Informacja w sprawie pobytu w Polsce osób uciekających z Ukrainy Інформація щодо перебування в Польщі осіб, які втікають з України Information on the stay in Poland of persons fleeing from Ukraine X

Zawody jeździeckie - Aktualności - Świętokrzyski Urząd Wojewódzki w Kielcach

www.kielce.uw.gov.pl

Aktualności

Aktualnie znajdujesz się na:
16.09.2023

Zawody jeździeckie

Wojewoda świętokrzyski Zbigniew Koniusz uczestniczył w uroczystym otwarciu XI Ogólnopolskiego Mityngu Jeździeckiego Olimpiad Specjalnych. Rywalizacja toczy się na terenie Ośrodka Rekreacji i Hipoterapii MAAG w Kielcach.

Patronat honorowy nad zawodami objął wojewoda świętokrzyski Zbigniew Koniusz, który podkreśla, że niepełnosprawni sportowcy udowadniają, że sport jest dla każdego bez względu na ograniczenia. „To okazja do wspólnej zabawy i spędzania razem czasu. Dziś świętokrzyskie gości ponad 30 zawodników z całego kraju. Rywalizacja z pewnością będzie zacięta" - powiedział wojewoda. 

Podczas ceremonii otwarcia zawodów, odbył się pokaz jazdy w strojach historycznych w wykonaniu Kieleckiego Szwadronu Kawalerii im. 13 Pułku Ułanów Wileńskich.

W zmaganiach bierze udział 35 zawodników i 13 trenerów z 11 oddziałów regionalnych z całej Polski. Zawodnicy rywalizują w takich konkurencjach jak: ujeżdżenie, tor przeszkód, ósemka i wyścig sztafet. Poza rywalizacją czysto sportową organizatorzy przewidzieli również czas na integrację przy grillu i wspólną zabawę taneczną.

Organizatorem Mityngu jest Stowarzyszenie Olimpiady Specjalne Polska Oddział Regionalny – Świętokrzyskie.

Fot. Radio Kielce

  • IMG_6113-scaled
  • IMG_6120
  • IMG_6152