Informacja w sprawie pobytu w Polsce osób uciekających z Ukrainy Інформація щодо перебування в Польщі осіб, які втікають з України Information on the stay in Poland of persons fleeing from Ukraine X

Młodzi wynalazcy nagrodzeni - Aktualności - Świętokrzyski Urząd Wojewódzki w Kielcach

www.kielce.uw.gov.pl

Aktualności

Aktualnie znajdujesz się na:
18.09.2023

Młodzi wynalazcy nagrodzeni

Wojewoda świętokrzyski Zbigniew Koniusz wziął udział w uroczystym podsumowaniu XIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Student - Wynalazca. Organizatorem przedsięwzięcia jest Politechnika Świętokrzyska.

Konkurs Student -Wynalazca promuje potencjał twórczy polskich studentów w kraju i za granicą, wspiera w procesie komercjalizacji wyniki prac badawczo-rozwojowych oraz zwiększa zainteresowanie studentów poszukiwaniem innowacyjnych rozwiązań na rzecz własnej działalności gospodarczej. Konkurs ma także na celu promocję ochrony własności intelektualnej oraz integrację środowiska studentów - wynalazców.

„To przestrzeń, która młodych ludzi angażuje. Mają pomysły na siebie. Nasi młodzi ludzie są kreatywni i to jest ważne. Cieszę się, że jest też kontynuacja tematów z poprzednich lat m.in. w dziedzinie budownictwa. Ale podejmowane są również nowe wyzwania na przykład z chemii”- powiedział wojewoda Zbigniew Koniusz.

Konkurs adresowany jest do studentów, doktorantów i absolwentów.

Nagrodą główną w konkursie jest możliwość prezentowania swoich rozwiązań na Międzynarodowej Wystawie Wynalazków w Genewie  podczas „Geneva Inventions 2023”

Laureaci XIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Student -Wynalazca zdobyli pięć medali oraz trzy nagrody specjalne w Genewie. Karolina Janus z Politechniki Świętokrzyskiej została nagrodzona brązowym medalem za rozwiązanie pt. „Mieszanka mineralno-asfaltowa typu beton asfaltowy o ciągłym uziarnieniu do budowy nawierzchni drogowej o podwyższonej trwałości eksploatacyjnej”.

Idea organizacji Konkursu powstała w Politechnice Świętokrzyskiej w 2010 roku. Głównym celem jest zwiększenie stopnia udziału studentów, przyszłych pracowników i pracodawców w tworzeniu oraz rozwoju gospodarki opartej na innowacjach. Innowacje techniczne są odpowiedzią na potrzeby nowoczesnego społeczeństwa.