OSTRZEŻENIE METEOROLOGICZNE NR 165 - Upał (stopień 2) Informacja w sprawie pobytu w Polsce osób uciekających z Ukrainy Інформація щодо перебування в Польщі осіб, які втікають з України Information on the stay in Poland of persons fleeing from Ukraine X

Mammograf dla starachowickiego szpitala - Aktualności - Świętokrzyski Urząd Wojewódzki w Kielcach

www.kielce.uw.gov.pl

Aktualności

Aktualnie znajdujesz się na:
15.11.2023

Mammograf dla starachowickiego szpitala

Wojewoda Zbigniew Koniusz podpisał z Powiatem Starachowickim, reprezentowanym przez wicestarostę Dariusza Dąbrowskiego, umowę dotyczącą rządowego dofinansowania na zakup mammografu dla Powiatowego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Starachowicach.

Środki finansowe z rezerwy ogólnej budżetu państwa  - w kwocie 752.000 zł  - są przeznaczone na realizację zadania „Zakup mammografu i dostosowanie pomieszczenia do wykonywania badań mammograficznych w PZOZ w Starachowicach”. Całkowita wartość zadania to 942.000 zł.

To już kolejny taki sprzęt, który trafił do naszego regionu w tym roku. Starachowicki szpital to lecznica z bardzo dużymi zasługami jeżeli chodzi o niesienie pomocy medycznej – i to nie tylko tak zwanej „normalnej” pomocy w okresie spokoju. Mam tu na myśli jego nie do przecenienia rolę w czasach walki z covidem. Wszyscy pamiętamy, z jaką determinacją pracownicy tego szpitala walczyli o nasze życie i zdrowie podczas pandemii. Mammograf jest sprzętem nieodzownym po to, aby nasze panie były zdrowe. Inny problem pozostaje po stronie pań: czy zechcą skorzystać z tego urządzenia – powiedział wojewoda.

W ramach dofinansowanego zadania planowany jest zakup, dostawa, montaż mammografu oraz dostosowanie pomieszczenia Pracowni Diagnostyki Obrazowej PZOZ w Starachowicach. Efektem będzie lepsza dostępność pacjentek do diagnostyki oraz możliwość szybszego wdrożenia specjalistycznego leczenia.