Informacja w sprawie pobytu w Polsce osób uciekających z Ukrainy Інформація щодо перебування в Польщі осіб, які втікають з України Information on the stay in Poland of persons fleeing from Ukraine X

Sportowe zmagania przedszkolaków - Aktualności - Świętokrzyski Urząd Wojewódzki w Kielcach

www.kielce.uw.gov.pl

Aktualności

Aktualnie znajdujesz się na:
16.11.2023

Sportowe zmagania przedszkolaków

Podczas II Świętokrzyskich Igrzysk Sportowych odbył się wojewódzki finał III Świętokrzyskiej Olimpiady Przedszkolaka. W uroczystości otwarcia zawodów wziął udział wojewoda Zbigniew Koniusz oraz Sekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji i Nauki Dariusz Piontkowski. W kieleckiej Hali Legionów rywalizowało 20 przedszkoli z województwa świętokrzyskiego.

Młodzi uczestnicy zmierzyli się także w turnieju gier i zabaw z mocowaniem oraz turnieju badmintona.

„Sportowa „żyłka” została zaszczepiona wśród młodych, patrząc na liczbę uczestników i biorących udział w eliminacjach wojewódzkich. Jedno jest pewne, dzieci są chętne do rozwijania różnych dyscyplin sportowych” – powiedział wojewoda.

W eliminacjach wojewódzkich wzięło udział ponad 280 placówek przedszkolnych. W sumie ponad 3 tysiące dzieci.

„Cieszę się, że tak licznie przybyliście. Życzę dobrej i spokojnej rywalizacji. Pamiętajcie, że ruch potrzebny jest nie tylko podczas igrzysk”- podkreślił Dariusz Piontkowski.

Świętokrzyska Olimpiada Przedszkolaka, sportowa impreza zainicjowana przez Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty ma zasięg wojewódzki - uczestniczyć w niej mogą wszystkie publiczne i niepubliczne przedszkola oraz inne formy wychowania przedszkolnego. Główne cele zawodów to propagowanie zdrowego stylu życia, rozwijanie sprawności fizycznej i odporności psychicznej dzieci oraz rozwijanie umiejętności współpracy i współdziałania w zespole. Odbyły się one w trzech etapach: gminnym, powiatowym i wojewódzkim.