Informacja w sprawie pobytu w Polsce osób uciekających z Ukrainy Інформація щодо перебування в Польщі осіб, які втікають з України Information on the stay in Poland of persons fleeing from Ukraine X

Dofinansowanie na szpitalne wyposażenie - Aktualności - Świętokrzyski Urząd Wojewódzki w Kielcach

www.kielce.uw.gov.pl

Aktualności

Aktualnie znajdujesz się na:
17.11.2023

Dofinansowanie na szpitalne wyposażenie

Ponad 3 miliony złotych rządowego wsparcia na zakup łóżek dla Świętokrzyskiego Centrum Onkologii otrzymał samorząd województwa świętokrzyskiego. Umowę w tej sprawie podpisał wojewoda Zbigniew Koniusz z marszałkiem województwa Andrzejem Bętkowskim i wicemarszałkiem Markiem Bogusławskim.

Dofinansowanie z ogólnej rezerwy budżetowej na zadanie „Zakup specjalistycznych zestawów łóżkowych oraz szafek przyłóżkowych dla oddziałów szpitalnych Świętokrzyskiego Centrum Onkologii w Kielcach” wynosi 3.200.000 zł. Całkowita wartość inwestycji to 4.000.000 zł. Pozwoli to na zakup  - wraz z niezbędnym wyposażeniem oraz dostawą  - 283 łóżek szpitalnych (w tym 215 łóżek hydraulicznych z wyposażeniem i 68 łóżek elektrycznych z wyposażeniem) oraz 340  szafek przyłóżkowych dla poszczególnych klinik i działów Świętokrzyskiego Centrum Onkologii.

Nie szczędzimy środków, aby nasza onkologia stała na jak najwyższym poziomie - nie tylko krajowym, ale i europejskim, co niewątpliwie się dzieje z uwagi na bardzo dobre zarządzanie Świętokrzyskim Centrum Onkologii. Dla pacjenta istotną rzeczą – poza terapią – jest to, w jakich warunkach przebywa w szpitalu. Jakiś czas temu była mowa o potrzebie wymiany łóżek w centrum onkologii. Podpisywana dziś umowa pozwoli na zakup blisko trzystu łóżek dla kieleckiego szpitala – mówił wojewoda.

Łóżka szpitalne to niezbędny element wyposażenia podmiotów leczniczych. Mają duży wpływ na przebieg leczenia, rekonwalescencji, bezpieczeństwa oraz ogólnego samopoczucia pacjenta. Wymiana infrastruktury łóżkowej na sprzęt o większej funkcjonalności wpłynie na poprawę warunków pobytu pacjentów oraz warunków pracy personelu medycznego w Świętokrzyskim Centrum Onkologii. Obecnie posiadane przez ŚCO łóżka nie gwarantują odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa ze względu na ich stan techniczny, wynikający ze stałego użytkowania. Dzięki wymianie wyeksploatowanych łóżek i szafek placówka będzie dostosowana do opieki medycznej o wysokim standardzie oraz zmieniających się wymogów w tym zakresie.