Informacja w sprawie pobytu w Polsce osób uciekających z Ukrainy Інформація щодо перебування в Польщі осіб, які втікають з України Information on the stay in Poland of persons fleeing from Ukraine X

Odznaczenia świętokrzyskich strażaków - Aktualności - Świętokrzyski Urząd Wojewódzki w Kielcach

www.kielce.uw.gov.pl

Aktualności

Aktualnie znajdujesz się na:
20.11.2023

Odznaczenia świętokrzyskich strażaków

Awanse na wyższe stopnie służbowe oraz medale za zasługi na rzecz ochrony przeciwpożarowej to cześć odznaczeń, które trafiły do świętokrzyskich strażaków oraz osób cywilnych podczas uroczystego apelu w Komendzie Wojewódzkiej Państwowej Staży Pożarnej w Kielcach. W uhonorowaniu wziął udział wojewoda Zbigniew Koniusz.

27 funkcjonariuszy świętokrzyskich jednostek straży pożarnej awansowało na wyższe stopnie służbowe.

„Państwowa i ochotnicza straż pożarna to zawodowa formacja. Zawsze możemy liczyć na ich profesjonalizm, sprawność i szybkość działania. Przez wspólne cztery lata to się doskonale sprawdziło' – podkreślił wojewoda.

Jak powiedział Świętokrzyski Komendant PSP nadbryg. Krzysztof Ciosek „uroczysty apel zorganizowany jest po to, aby docenić świętokrzyskich strażaków za to, co realizują każdego dnia. Chcemy motywować ich do jeszcze bardziej wytężonej pracy, aby ochrona przeciwpożarowa jeszcze lepiej funkcjonowała".

Podczas uroczystości odznaczonych zostało 70 osób. Decyzją Prezydenta RP 11 osób za ofiarną pracę otrzymało Medal za Długoletnią Służbę. Prezydent RP za wybitne osiągniecia w realizacji zadań wynikających z bycia członkiem Ochotniczej Straży Pożarnej odznaczył Krzyżem Świętego Floriana 3 druhów.

Za wyróżniającą się działalność na rzecz ochrony przeciwpożarowej Srebrnym Medalem Zasługi dla Pożarnictwa odznaczona  została Dyrektor Biura Wojewody Świętokrzyskiego Ewa Nowak.

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji za wykazanie niezwykłej ofiarności i odwagi w bezpośrednich działaniach ratowniczo-gaśniczych podczas pożaru, klęski żywiołowej lub innego rodzaju zagrożenia, za długoletnią służbę, za pracę zawodową lub działalność społeczną na rzecz ochrony przeciwpożarowej odznaczył Odznakami Zasłużony dla Ochrony przeciwpożarowej 29 funkcjonariuszy PSP oraz trzy osoby cywilne.

Dodatkowo 7 studentów kierunku dziennikarskiego Uniwersytetu im. Jana Kochanowskiego w Kielcach, którzy brali udział w ćwiczeniach pod kryptonimem „Mesko” otrzymało certyfikaty potwierdzające ich zaangażowanie w relacjonowanie działań ratowników.

Podziękowanie za rąk nadbryg. Krzysztofa Cioska otrzymała także rodzina Klepaczów, która zaangażowała się w produkcje filmów o tematyce przeciwpożarowej.

W tym roku świętokrzyscy strażacy wyjeżdżali do akcji ponad 12 tysięcy razy.