Informacja w sprawie pobytu w Polsce osób uciekających z Ukrainy Інформація щодо перебування в Польщі осіб, які втікають з України Information on the stay in Poland of persons fleeing from Ukraine X

Jutro rozpoczynają się tegoroczne dni profilaktyki - Aktualności - Świętokrzyski Urząd Wojewódzki w Kielcach

www.kielce.uw.gov.pl

Aktualności

Aktualnie znajdujesz się na:
15.05.2024

Jutro rozpoczynają się tegoroczne dni profilaktyki

W czwartek, 16 maja, rozpoczynają się XXI Świętokrzyskie Dni Profilaktyki, na które zaprasza wojewoda. Zainauguruje je konferencja „Rodzina i środowisko lokalne w profilaktyce uzależnień oraz przeciwdziałanie przemocy”. Początek o godzinie 10 w „okrąglaku” Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Konferencja skierowana jest przede wszystkim do przewodniczących zespołów interdyscyplinarnych do spraw przeciwdziałania przemocy oraz członków gminnych komisji rozwiązywania problemów alkoholowych, a także do pracowników jednostek oświatowych - pedagogów szkolnych i specjalnych oraz psychologów.

W wydarzeniu weźmie udział ok. 170 specjalistów: pracowników ośrodków społecznych, centrów pomocy rodzinie, szkół, ośrodków specjalnych.

Tegoroczne dni profilaktyki to również specjalistyczne warsztaty, które odbędą się po zakończeniu konferencji. Ich tematyka to: „Codziennie stawaj się lepszą wersją siebie” – inne spojrzenie na profilaktykę uzależnień i przeciwdziałanie przemocy”, „Procedura Niebieskie Karty w praktyce – rozmowy o rozwiązaniach” oraz „ABC w kontakcie z osobą doznającą przemocy domowej”.

Program konferencji oraz warsztatów