OSTRZEŻENIE METEOROLOGICZNE NR 154 - Silny deszcz z burzami (stopień 1), Burze (stopień 2 i 1), Upał (stopień 2) Ostrzeżenie hydrologiczne Nr: 194 - gwałtowne wzrosty stanów wody [Wisła od Dęblina do ujścia Narwi, Pilica] Ostrzeżenie hydrologiczne Nr: 193 - gwałtowne wzrosty stanów wody [Wisła od ujścia Kamiennej do Dęblina, Pilica) Ostrzeżenie hydrologiczne Nr: 299 - gwałtowne wzrosty stanów wody [zlewnie Nidy, Czarnej (Staszowskiej) oraz Kamiennej] Informacja w sprawie pobytu w Polsce osób uciekających z Ukrainy Інформація щодо перебування в Польщі осіб, які втікають з України Information on the stay in Poland of persons fleeing from Ukraine X

Kolorowo w urzędowej galerii - Aktualności - Świętokrzyski Urząd Wojewódzki w Kielcach

www.kielce.uw.gov.pl

Aktualności

Aktualnie znajdujesz się na:
04.07.2024

Kolorowo w urzędowej galerii

To był wyjątkowy wernisaż! W czwartek w Galerii Okrąglak Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego uroczyście otwarto wystawę „Dialogi barw”.

Na ekspozycję składa się blisko sześćdziesiąt fascynujących prac dwojga artystów: Ewy Goral i Michała Jamioła. Jak podkreśla kurator wystawy Lucyna Gozdek, znakomicie bawią się oni kolorami, związanymi z radością i spokojem, a w pełnych emocji dziełach łączy ich natura, którą się inspirują. Ewa Goral tworzy kwiaty, a Michał Jamioł wielkoformatowe obrazy abstrakcyjne.

To miejsce jest właściwe do przeżyć artystycznych. Na nowo otwarta Galeria Sztuki „Okrąglak” – dzięki pani Lucynie, kurator wystawy i dwójce artystów, którzy w tak krótkim czasie potrafili się zmobilizować i zaprezentować swoje prace. Otwieramy więc galerię i wystawę. Życzę państwu wielu pięknych przeżyć i emocji – mówił wojewoda świętokrzyski Józef Bryk podczas wernisażu.

Wystawę „Dialogi barw” można oglądać w Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim przez najbliższe dwa miesiące. Zapraszamy!