OSTRZEŻENIE METEOROLOGICZNE NR 63 - Silny wiatr Informacja w sprawie pobytu w Polsce osób uciekających z Ukrainy Інформація щодо перебування в Польщі осіб, які втікають з України Information on the stay in Poland of persons fleeing from Ukraine X

Szwajcarska pomoc dla regionu - Aktualności - Świętokrzyski Urząd Wojewódzki w Kielcach

www.kielce.uw.gov.pl

Aktualności

Aktualnie znajdujesz się na:

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szwajcarska pomoc dla regionu

Delegacja z Biura Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy gości dziś w regionie świętokrzyskim. Z przedstawicielami strony szwajcarskiej spotkali się wojewoda Bożentyna Pałka-Koruba oraz wicewojewoda Piotr Żołądek.

Delegacja z Biura Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy gości dziś w regionie świętokrzyskim. Z przedstawicielami strony szwajcarskiej spotkali się wojewoda Bożentyna Pałka-Koruba oraz wicewojewoda Piotr Żołądek.
Wizyta ma charakter roboczy i ma na celu podsumowanie działań jednostek z regionu świętokrzyskiego w procesie starania się o przyznanie środków finansowych przewidzianych w projekcie. - Udział w programie w bardzo istotny sposób poprawi jakość usług w placówkach pomocy społecznej. Wizyta delegacji strony szwajcarskiej pozwoli nam dopracować szczegóły, na które zwrócona zostanie szczególna uwaga - podkreśliła wojewoda.
Obecny na spotkaniu zastępca dyrektora Biura Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy Dominique Favre, zapowiedział, że do końca maja propozycje projektów zostaną przeanalizowane, a po ich ewentualnym zaakceptowaniu wojewodowie będą mieli 3 miesiące na skonstruowanie ich ostatecznego brzemienia. Po spełnieniu tych warunków projekty będą zatwierdzane przez rządy Polski i Szwajcarii.
Szwajcarsko-Polski Program Współpracy oprócz pomocy dotyczącej m.in. inwestycji w infrastrukturę dla całego kraju, przewiduje szczegółową pomoc w obszarze polityki społecznej dla czterech regionów wschodniej Polski. W ich gronie znalazło się województwo świętokrzyskie, dla którego zaplanowano pomoc w wysokości około 18 mln zł. Program wdrażany w naszym regionie składa się z trzech komponentów: poprawy infrastruktury Domów pomocy Społecznej oraz placówek opiekuńczo-wychowawczych, podnoszenia kwalifikacji personelu merytorycznego placówek, a także poprawę jakości usług pielęgniarskich dla mieszkańców DPS i POW.