Informacja w sprawie pobytu w Polsce osób uciekających z Ukrainy Інформація щодо перебування в Польщі осіб, які втікають з України Information on the stay in Poland of persons fleeing from Ukraine X

Mistrzostwo po raz kolejny - Aktualności - Świętokrzyski Urząd Wojewódzki w Kielcach

Aktualności

Aktualnie znajdujesz się na:

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Mistrzostwo po raz kolejny

Polscy księża obronili tytuł mistrzów Europy w halowej piłce nożnej. Wiktorii pogratulowała zwycięzcom mundialu wojewoda Bożentyna Pałka-Koruba.

W finale polscy duchowni pokonali chorwackich 4:2, dwie bramki dla Polski zdobył Marcin Olszewski, a po jednej Edward Giemza i Michał Szawan. Brązowy medal mistrzostw zdobyła reprezentacja Bośni i Hercegowiny, która w meczu o 3. miejsce pokonała Portugalię 5:1. Najlepszym zawodnikiem mistrzostw wybrano Portugalczyka Gila, bramkarzem Bogusława Kroka, a królem strzelców z 10 golami na koncie został Ilia Dević z Bośni i Hercegowiny. Mistrzostwa rozgrywane były w Hali Legionów w Kielcach.