Informacja w sprawie pobytu w Polsce osób uciekających z Ukrainy Інформація щодо перебування в Польщі осіб, які втікають з України Information on the stay in Poland of persons fleeing from Ukraine X

„Jak nas widzą, tak nas malują” - Aktualności - Świętokrzyski Urząd Wojewódzki w Kielcach

www.kielce.uw.gov.pl

Aktualności

Aktualnie znajdujesz się na:

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

„Jak nas widzą, tak nas malują”

Dwadzieścia najlepszych prac wybrała komisja konkursowa wojewódzkich eliminacji XIV Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla dzieci i młodzieży pod hasłem „20 lat Państwowej Straży Pożarnej - jak nas widzą, tak nas malują”.

Dwadzieścia najlepszych prac wybrała komisja konkursowa wojewódzkich eliminacji XIV Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla dzieci i młodzieży pod hasłem „20 lat Państwowej Straży Pożarnej - jak nas widzą, tak nas malują". Nagrody zwycięzcom etapu wojewódzkiego wręczyła wojewoda Bożentyna Pałka-Koruba.
Do ogólnopolskiego finału zakwalifikowano prace wykonane przez młodych artystów w czterech kategoriach. W pierwszej z nich, dzieci w wieku od 5 do 8 lat, eliminacje wojewódzkie zwyciężyli: Grzegorz Kuczaj ze Szkoły Podstawowej w Lubani, Maksymilian Furtak, ze Szkoły Podstawowej w Bolechowicach, Mikołaj Kowalski z Zespołu Placówek Oświatowych w Zajączkowie, Klaudiusz Masternak ze Szkoły Podstawowej w Kobylanach oraz Aleksandra Kasprzyk ze Szkoły Podstawowej w Łopusznie.
W grupie dzieci w wieku od 9 do 12 lat najlepsi okazali się: Marcelina Jędrzejczyk ze Szkoły Podstawowej Integracyjnej nr 11 w Kielcach, Konrad Waga ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Busku-Zdroju, Julia Pawełczyk z Państwowego Ogniska Plastycznego w Starachowicach, Wiktoria Cedro ze Szkoły Podstawowej w Leszczynach oraz Monika Ściubis ze Szkoły Podstawowej w Dobrowodzie.
Autorzy pięciu najlepszych prac w kategorii 13-16 lat to: Paulina Świątańska z Publicznego Gimnazjum w Obrazowie, Daniel Wójcik z Zespołu Szkół w Chybicach, Joanna Jastrzębska z Zespołu Placówek Oświatowych w Koniecznie, Anika Naporowska z Zespołu Szkół w Ćmińsku oraz Justyna Leptuch z Gimnazjum nr 4 w Starachowicach.
W grupie uczniów niepełnosprawnych do dalszego etapu zakwalifikowano prace autorstwa: Jerzego Pardały ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Sędziszowie, Aleksandry Dyl z Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego „Koło" w Staszowie oraz Michała Michalskiego ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr w Kielcach. W tej grupie zostali także poza kwalifikacją wyróżnieni: Katarzyna Harabin z Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Starachowicach oraz Marcelina Zielińska z Publicznej Szkoły Podstawowej w Rudzie Malenieckiej.
Głównym celem przedsięwzięcia jest zapoznanie młodych ludzi z przyczynami występowania niebezpiecznych zdarzeń oraz wyrobienie możliwie skutecznych umiejętności zachowania się w takich sytuacjach. Konkurs promuje i poszerza wiedzę na temat działalności straży pożarnej, która uczestniczy w akcjach gaszenia pożarów, usuwania skutków wypadków, katastrof chemicznych i ekologicznych, nieszczęśliwych i nietypowych zdarzeń oraz klęsk żywiołowych. Popularyzuje także zasady bezpiecznego zachowania oraz właściwego postępowania w przypadku występowania różnego rodzaju zagrożeń.
W tym roku w konkursie uczestniczyło 2,5 tysiąca uczniów z 368 szkół województwa świętokrzyskiego. Nadesłano 600 prac z 70 gmin. Wyłonione podczas uroczystego finału w Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim najlepsze 20 z nich zostanie przesłanych do komisji centralnej w Komendzie Głównej Państwowej Straży Pożarnej. Nad organizacją i prawidłowym przebiegiem konkursu czuwał Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego ŚUW, pod przewodnictwem dyrektora Andrzeja Martosia.