Informacja w sprawie pobytu w Polsce osób uciekających z Ukrainy Інформація щодо перебування в Польщі осіб, які втікають з України Information on the stay in Poland of persons fleeing from Ukraine X

Rozdano policyjne "Koziołki" - Aktualności - Świętokrzyski Urząd Wojewódzki w Kielcach

www.kielce.uw.gov.pl

Aktualności

Aktualnie znajdujesz się na:

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Rozdano policyjne "Koziołki"

Policyjne "Koziołki" w ramach programu „Bezpieczne Świętokrzyskie” wręczono dziś najbezpieczniejszym powiatom w regionie. W uroczystości udział wzięła wojewoda Bożentyna Pałka-Koruba.

Policyjne "Koziołki" w ramach programu „Bezpieczne Świętokrzyskie" wręczono dziś najbezpieczniejszym powiatom w regionie. W uroczystości udział wzięła wojewoda Bożentyna Pałka-Koruba.
Najlepszą jednostką samorządu, która w ubiegłym roku najefektywniej zaangażowała się w poprawę bezpieczeństwa w programie "Bezpieczne Świętokrzyskie" okazał się powiat starachowicki. W nagrodę już po raz trzeci z rzędu otrzymał statuetkę policyjnego "Koziołka". Drugie miejksce zajęło miasto Kielce, a trzecie powiat konecki.
Aby otrzymać nagrodę powiaty musiały spełnić dwa warunki. Pierwszy z nich to wzorowa współpraca samorządu z organizacjami pozarządowymi, drugie kryterium to innowacyjność prowadzonych działań. Weryfikacji dokonał jak co roku zespół składający się z przedstawicieli Wojewody Świętokrzyskiego, Marszałka Województwa Świętokrzyskiego i Świętokrzyskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji. Ostatecznej oceny oraz wyłonienia laureatów dokonała Kapituła Nagrody „Koziołek".
W tegorocznej edycji wyróżniono również trzy gminy za podejmowanie działań na rzecz bezpieczeństwa społeczności lokalnej, w ramach programu „Bezpieczne Świętokrzyskie" tj. gmina Pacanów, gmina Raków oraz Miasto i Gmina Osiek.ealizację programów poprawiających bezpieczeństwo.
Nagroda policyjnych "Koziołków" przyznawana jest od 12 lat za zasługi w realizacji programów, wpływających na poprawę bezpieczeństwa. Głównym celem nagrody „Koziołek" jest wspieranie aktywności powiatów, które wyróżniają się na tle innych swoją działalnością na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa. Nagroda ta jest także wyrazem uznania za zaangażowanie w realizację programu „Bezpieczne Świętokrzyskie". Stworzona została w 2000 roku nie tylko po to, aby utrwalać pozytywne postawy społeczne wobec negatywnych zjawisk, ale przede wszystkim po to, aby pokazywać dobre przykłady i wskazywać możliwości działania na rzecz walki z przestępczością i patologiami. Zwycięzcy otrzymują symboliczną statuetkę, oraz środki finansowe, które przeznaczone zostają na działalność profilaktyczną w ramach programu „Bezpieczne Świętokrzyskie" w nagrodzonych powiatach.