OSTRZEŻENIE METEOROLOGICZNE NR 48 - Przymrozki Ważna informacja: zmiana trybu pracy ŚUW X

5 lat programu „Rodzina 500+” - Komunikaty - Świętokrzyski Urząd Wojewódzki w Kielcach

www.kielce.uw.gov.pl

Komunikaty

Aktualnie znajdujesz się na:

5 lat programu „Rodzina 500+”

Przed nami ważna rocznica i wielkie święto polskich rodzin – 1 kwietnia br. minie dokładnie 5 lat od uruchomienia programu „Rodzina 500+”. W tym czasie wiele zmieniło się na lepsze. – Przez cały tydzień będziemy przybliżać Państwu efekty programu, a także damy głos samym rodzinom. Zachęcam także do śledzenia naszej debaty, która odbędzie się już 31 marca – mówi minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

„Rodzina 500+” to program, który już od 5 lat realnie odmienia życie rodzin, pozwala inwestować w przyszłość dzieci, ich zainteresowania, edukację, daje poczucie bezpieczeństwa i stabilizacji – szczególnie w trudnym czasie pandemii.

– Żeby poznać prawdziwą skalę inwestycji w rodziny, jaka dokonuje się w ramach programu „Rodzina 500+”, warto przytoczyć konkretne liczby. Od czasu uruchomienia programu to już ponad 141 mld zł, a świadczeniem wychowawczym objętych jest 6,6 mln dzieci. 500 zł miesięcznie, 6 tys. zł rocznie i nawet 108 tys. zł w dłuższej perspektywie – od narodzin dziecka do uzyskania przez nie pełnoletności. To naprawdę znaczące kwoty – wylicza minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

5. urodziny programu „Rodzina 500+”

1 kwietnia br. będziemy obchodzić 5-lecie programu „Rodzina 500+”. Jednym z wydarzeń towarzyszących będzie debata online z udziałem m.in. minister Marleny Maląg, wiceministrów Barbary Sochy oraz Stanisława Szweda, Piotra Araka, dyrektora Polskiego Instytutu Ekonomicznego, politologa prof. Ryszarda Szarfenberga, a także samorządowców: Lucjusza Nadbereżnego, Prezydenta Stalowej Woli, Łucji Michałek, Wójta Gminy Istebna, Tadeusza Skarżyńskiego, przewodniczącego Rady Miasta Kalisza.

Poprawa sytuacji rodzin na przestrzeni ostatnich pięciu lat, przyjrzenie się programowi w kontekście trendów demograficznych, a także przedstawienie punktu widzenia samych rodzin – to główne elementy debaty, która odbędzie się 31 marca o godz. 12.

– Debata będzie transmitowana w mediach społecznościowych Ministerstwa Rodziny. Gorąco zachęcam do śledzenia dyskusji. Jestem przekonana, że będzie ona bardzo ciekawa i owocna – podkreśla minister Marlena Maląg.

Debata online

Zapraszamy do śledzenia debaty poprzez media społecznościowe Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej – YouTube, Twitter, Facebook.

FB ---> https://www.facebook.com/mripsRP

TT ---> https://twitter.com/MRiPS_GOV_PL

YT ---> https://www.youtube.com/user/MPiPSRP/

oraz na stronie internetowej Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej www.gov.pl/rodzina