Informacja w sprawie pobytu w Polsce osób uciekających z Ukrainy Інформація щодо перебування в Польщі осіб, які втікають з України Information on the stay in Poland of persons fleeing from Ukraine X

Dlaczego to robimy? - Świętokrzyski Urząd Wojewódzki w Kielcach

www.kielce.uw.gov.pl

Dlaczego to robimy?

Aktualnie znajdujesz się na:

 

Szanowni Państwo!

W ostatnim czasie w Internecie, ale i w przestrzeni dialogu publicznego zaobserwować można znacznie więcej mowy nienawiści, niż w poprzednich latach. Według badań, hejtu w sieci doświadcza już co czwarty jego użytkownik. Niestety, te negatywne zachowania na dobre zadomowiły się w naszym życiu, a co chyba gorsze, widzimy pewne przyzwolenie na agresję, poniżanie czy ośmieszanie i brak stanowczej reakcji społeczności internetowej. Hejt, z pojedynczych przypadków zamienił się w falę nienawiści, która może dotknąć każdego z nas.
To rozwijające się zjawisko skłoniło mnie do przygotowania kampanii społecznej #świętokrzyskieNIEhejtuje, uświadamiającej niebezpieczeństwo hejtu i konsekwencji z nim związanych.
Jestem głęboko przekonany, że wspólnie z partnerami akcji, Stowarzyszeniem Sztuka Łączenia i Teatrem im. Stefana Żeromskiego w Kielcach, a także innymi instytucjami współpracującymi w kampanii nasze starania, przyniosą wymierne efekty i zwiększą świadomość dotyczącą hejtu w środowisku zarówno młodzieżowym, jak i wśród dorosłych. Szanujmy, nie hejtujmy. Razem możemy więcej!

Zbigniew Koniusz
Wojewoda Świętokrzyski