OSTRZEŻENIE METEOROLOGICZNE NR 48 - Przymrozki Ważna informacja: zmiana trybu pracy ŚUW X

Region świętokrzyski z rządowym wsparciem (nie tylko) w kryzysie - Aktualności - Świętokrzyski Urząd Wojewódzki w Kielcach

www.kielce.uw.gov.pl

Aktualności

Aktualnie znajdujesz się na:
31.03.2021

Region świętokrzyski z rządowym wsparciem (nie tylko) w kryzysie

Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych to program, w ramach którego rządowe środki trafiają do gmin, powiatów i miast w całej Polsce na inwestycje bliskie ludziom.

Środki przekazane przez rząd Prawa i Sprawiedliwości można wykorzystać m.in. na budowę żłobków, przedszkoli czy remont dróg – a także inne, niezbędne lokalnie działania. Jakie działania zostaną zrealizowane wkrótce w naszym regionie?

RFIL – inwestycje bliskie ludziom w naszym województwie

Program jest ogromnym impulsem rozwojowym dla regionów we wszystkich zakątkach Polski. Do tej pory dzięki RFIL na konta gmin popłynęło już w sumie miliardy złotych.

Teraz kolejne inwestycje otrzymują dofinansowanie:

  • Budowa świetlicy wiejskiej wraz z infrastrukturą towarzyszącą w miejscowości Jasice, gmina Wojciechowice. Planowana inwestycja to budynek jednokondygnacyjny, przeznaczony na potrzeby mieszkańców wsi Ługi i Smugi.
  • Budowa Zakładu Opieki Zdrowotnej w miejscowości Wolica (gmina Chęciny) z wewnętrznymi instalacjami: wodociągowo-kanalizacyjną, gazową, ogrzewania z kotłem gazowym, chłodzenia, wentylacji mechanicznej, elektryczną; wraz z zagospodarowaniem terenu obejmującym: małą architekturę, komunikację pieszą, miejsca postojowe; instalacje zewnętrzne: kanalizacji deszczowej, kanalizacji sanitarnej wraz z bezodpływowym zbiornikiem na ścieki, elektryczną z oświetleniem terenu.
  • Realizacja projektu „Rewitalizacja Opatowca szansą na rozwój miejscowości o tysiącletniej tradycji i historii”. W ramach projektu zostanie zrealizowane następujące zdania: 1. Ścieżka rekreacyjna wzdłuż nadbrzeża Wisły, 2. Modernizacja pomnika  Marszałka Józefa Piłsudskiego,  3. Plac zabaw i siłownia zewnętrzna, 4. Wykonanie nawierzchni asfaltowych oraz chodników na rynku i przyległych ulicach 5. Przebudowa drogi wewnętrznej oraz schodów do Wisły. 6. Utworzenie miejsc parkingowych, siłowni zewnętrznej i miejsca widokowego. 7.  Budowa wiaty przystankowej oraz mini bazarku. 8. Przebudowa oświetlenia ulicznego na rynku. 9. Wymiana sieci wodociągowej na rynku. 10. Montaż monitoringu przy Urzędzie i Domu Kultury 11. Budowa pomnika I Wojny ŚW.

Chcesz sprawdzić, jakie dofinansowanie otrzymała konkretna gmina w poprzednich edycjach? Skorzystaj z wyszukiwarki!
Informacje ogólne o RFIL
Wyszukiwarka RFIL

Zobacz też pełen wykaz inwestycji z aktualnej edycji

Zrównoważony rozwój – RFIL dla małych gmin i dużych miast w całej Polsce
Zainteresowanie programem jest bardzo duże. Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych w równym stopniu wspiera zarówno duże miasta, jak i najmniejsze miejscowości. Jednym z celów wsparcia jest zapewnienie zrównoważonego rozwoju. Pieniądze z RFIL trafiły do dużych miast, ale też niewielkich miejscowości – nierzadko do tych gmin, które były niedoinwestowane w poprzednich latach.

RFIL to wsparcie nie tylko dla samorządów, ale też firm, które realizują inwestycje oraz samych mieszkańców – użytkowników nowych dróg, parków czy osób korzystających z obiektów turystyczno-rekreacyjnych. Choć Fundusz to zastrzyk dla miejscowych inwestycji, efekty jego działania mogą być globalne. Lokalne inwestycje dają impuls do rozwoju całego kraju.